Kore gazileri o günleri hatırladı « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

“Sesimizi duyun”

YEREL HABERLER

Kore gazileri o günleri hatırladı

Bu haber 12 Kasım 2017 - 21:39 'de eklendi ve 423 views kez görüntülendi.

 

Türkiye’de yakın zamanda gösterime giren ve Kore savaşında bir Türk asker ile Koreli küçük bir kız çocuğunun hayatını konu edinen Ayla filmini Antalya’da izleyen iki Kore gazisi o günleri hatırladı.
Antalya’da gaziler, 1950’de Kore’de savaşan Türk Astsubay Süleyman’ın ormanda bulup Ayla adını verdiği Koreli kimsesiz küçük kızın hikayesinin anlatıldığı ‘Ayla’ filmini izledi. Bir alışveriş merkezinin sinema salonunda gösterilen filmi Kore gazileri Hasan Yarıcı ile Yüksel Yıldırmaz ve diğer gaziler de aileleriyle izledi. Filmi izlerken çok duygulandığını söyleyen Kore gazisi Yüksel Yıldırmaz, “Filmi çok beğendim. Biz filmdeki aynı hayatı yaşadık ve film ona çok benzediği için duygulandım, hep ağladım. Filmdeki aynı sahneleri yaşadık. Filmdeki Süleyman birliğini de benim devrelerimden tanıyorum. Filmde anlatılan Süleyman benim devrem. Ben 1948’liyim, o 1947’li ama ordudan tanıyorum” dedi.
Filmi çok beğendiğini belirten Kore Gazisi Hasan Yarıcı da o dönemlerin kolay bir şey olmadığını, bir insanın hayatını kurtarmanın çok güzel bir şey olduğunu ifade etti.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.