Merakondu tarih oluyor « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

“Sesimizi duyun”

YEREL HABERLER

Merakondu tarih oluyor

Bu haber 02 Ocak 2022 - 21:48 'de eklendi ve 48 views kez görüntülendi.

Merakondu tarih oluyor

Merakondu’nun bulunduğu yer Gündoğmuş Kaymakamlağı’na teslim edilerek, sorumlular cezalandırılmaya başlandı.
Gündoğmuş Pembelik Mahallesi’nde bulunan mera alanına ev yapılması bölge sakinlerini çilede çıkarmıştı. 20 Eylül’de yapılmaya başlayan ev için vatandaşlar tepkilerini dile getirmiş ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) başta olmak üzere bir çok kanaldan şikayetler yapılmıştı. Gündoğmuş Gazetesi tarafından konunun manşete taşınmasının hemen ardından kaçak yapı tutanak tutularak mühürlenmişti. Mühürlemenin ardından sürecin nasıl işleyeceği merakla beklenirken, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) konuyla ilgili kararını şikayet eden kişilere gönderdi. CİMER’in gönderdiği mesaj vatandaşların rahat bir nefes almasına yol açtı.
KAYMAKAMLIĞA TESLİM EDİLDİ
CİMER’den gelen mesajda, “Müracaatıınızda belirtilen işgaller ile alakalı olarak, durum Gündoğmuş Kaymakamlığı’na bildirilmiş, Gündoğmuş Kaymakamlığı’nca 3091 sayılı kanun kapsamında işlem yapılmış ve yer Gündoğmuş Kaymakamlığı’na teslim edilmiştir. Ayrıca işgalciler için Mera Kanunu’nun 4’ncü maddesi gereğince tahribat bedelleri hesaplanıp işgalcilerden tahsil edilecektir. “ ifadeleri yer aldı.
YIKIM YAPILMASI BEKLENİYOR
Yerin Gündoğmuş Kaymakamlığı’na teslim edilmesinin ardından çevre sakinleri rahat bir nefes alırken. Şimdi merakondunun ne zaman yıkılacağı merak konusu oldu. Yıkımın yakın zamanda yapılması bekleniyor. – Burak Gül
f.a.: Merakondu vatandaşın tepkisini çekmişti.
f.a.2: Gündoğmuş Gazetesi, konuyu gündeme taşımıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.