Muhtarlar yaylada buluştu « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

Muhtarlar yaylada buluştu

Bu haber 29 Ocak 2018 - 0:48 'de eklendi ve 256 views kez görüntülendi.

 

Yayla Buluşması’nın üçüncüsü hafta sonu Gündoğmuş’ta gerçekleştirildi. Buluşmaya Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, kardeşi Tacettin Özeren, Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Gündoğmuş Koordinatörü Ali Gülen, AK Parti Gündoğmuş İlçe Başkanı Ali Aslan, Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz ve çok sayıda muhtar katıldı.


Gündoğmuş Belediyesi’nde yapılan toplantıda yayla yolları, yayladaki sorunlar ile ilgili muhtarların bilgisi alındı.
Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, Gündoğmuş’un 10 yıl önce kimsenin gelmek istemediği ilçe bile olarak adı geçmeyen Antalya’nın en büyük köyü olarak gösterildiğini belirterek “Şimdi Allah’a şükür hükümetimizin ve Sayın Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun destekleriyle 10 yıldır Gündoğmuş’a inanılmaz hizmetler yapıldı. Bunu tüm halkımız gördü. İlçemize birçok yatırımlar yapıldı, yapılmaya da devam ediyor” dedi.
Toplantının ardından Pınarbaşı’nda Belediye Başkanını Özeren’in düzenlediği yemekli eğlenceye katılan muhtarlar, kavurma pilav ikramından sonra müzik eşliğinde yöresel oyunlar oynayarak eğlendiler. Başkan Özeren, eğlencenin ardından toplantıya katılan muhtarlara ve misafirlere teşekkür etti. Özeren, muhtarların sorunlarını anlatabildikleri faydalı olan bu toplantının geleneksel olarak yıllarca sürdürülmesi gerektiğini ifade etti.
Ayrıca muhtarlar, yaz aylarında yayla obası kurulması konusunda da karar aldılar. Kuru Çeşme mevkiinde büyük kapsamlı her muhtarın bir obası olacak şekilde büyük bir organizasyon yapılacağını yayla kültürünü yeni nesillere bu şekilde anlatacaklarını belirttiler. – Dursun Kayacı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sperrmüll Berlin