Okumanın yaşı yok « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

“Sesimizi duyun”

YEREL HABERLER

Okumanın yaşı yok

Bu haber 24 Aralık 2021 - 10:00 'de eklendi ve 56 views kez görüntülendi.

Okumanın yaşı yok
“Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” sözünün hızla rafa kalktığı günlerden geçiyoruz. Okumanın değeri her geçen gün azalıyor. Bir şeyleri detaylarıyla bilmek öğrenmek artık pekte önemli değil.
Kitapların bile ortasından başlanılmak isteniyor artık veyahut final cümlesini söylemek yeterli sayılıyor..
Doğru bilgi araştırmasına girmeye tenezzül bile edilmeden herkesin kendi doğrularına inandığı sosyal mecralar bunlara daha çok sebep oluyor.
Okuyanların büyük bir yanılgı içinde olduğu, okumayanların derin bir irfana sahip olduğu sanılıyor. Vasat her alanda büyüyor.
“Başımıza ne geldiyse okumuşlardan geldi” cümlesinin başımıza neler getirdiği ise hala fark edilemiyor..
Bunlara ek olarak ise sosyal mecralarda aktif bir düzen içinde oluşumuz kendimizi geliştirmek adına bizleri geri plana atıyor.
Hep bir yarış halinde kendimizi kıyaslama süreci başlıyor. Gösterişin ön planda olduğu öz saygımızı en aza indirdiği bir hal içersin de o mecralarda paylaşıyoruz hayatlarımızı.
Bir şeyler okumak, yeni bir bilgi sahibi olmak kısmen bazılarımızın zevk ve tercihi o olurken ,özellikle 18 yaş altı çocukların ilk dikkat çektiği tercihi sosyal mecralarda ‘fenomen’ olma düşüncesi ile sınırlı kalıyor.
Dilerim ki yaş kaç olursa olsun okumanın verdiği aydınlığa doyumsuz olalım.. Bu kısa hayatta gösterişten şatafattan uzak kalabilmek dileğiyle..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.