Sahne sayımız 15’i bulacak « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

“Sesimizi duyun”

YEREL HABERLER

Sahne sayımız 15’i bulacak

Bu haber 28 Aralık 2018 - 23:28 'de eklendi ve 698 views kez görüntülendi.

Sahne sayımız 15’i bulacak

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Akdeniz Üniversitesi (AÜ) işbirliği ile düzenlediği “Büyükşehir Kampuste” Şehir Söyleşileri’nin beşinci gününde Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, Prof. Dr. Ömer Özkan, Oyuncu Mehmet Özgür ve AK Parti MKYK Üyesi Gökçen Özdoğan Enç öğrencilerle buluştu.
AÜ Atatürk Konferans Salonu’ndaki söyleşiyi öğrencilerle birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel de izledi.
Antalya Şehir Tiyatroları (AŞT) Genel Sanat Yönetmeni ve Oyuncu Mehmet Özgür, önceki dönemlerde Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu olarak faaliyet gösterdiğini hatırlatarak, “Menderes Türel ile Filinta dizi çekimlerinde sette bir araya geldik ve 2 saatlik bir sohbet gerçekleştirdik. Orada Menderes Türel bana ‘Bu şehrin tarihine geçmek istiyorum’ dedi ve o gün bir milat oldu. Çünkü bunu söyleyen bir belediye başkanı o şehirde yaşayan insanlara neler sunabilirim, daha fazla onlar için ne yapabilirim diye düşünür. Antalya Şehir Tiyatroları için de o gün bir milat oldu. 5 yıl önce tek teknik hiçbir imkanımız yoktu. Şimdi merkezde Avrupa standartlarında iki yeni sahnemiz yapılıyor. Gündoğmuş’ta, Kumluca’da sahnelerimiz açıldı. Sahne sayımız kısa süre sonra 15’i bulacak. Antalya Belediye Tiyatrosu, Antalya Şehir Tiyatroları’na dönüştü. Sanat yatırımını bu kadar kolay yapan, sanatçısını ve seyircisini onurlandıran bir başkan daha yok” dedi. – Haber Merkezi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.