Satranca yoğun ilgi - GÜNDOĞMUŞ HABER
SON DAKİKA

Şaşırtan ağalık!

KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Satranca yoğun ilgi

Bu haber 18 Mayıs 2018 - 23:58 'de eklendi ve 566 views kez görüntülendi.

Satranca yoğun ilgi

Gündoğmuş Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Abdurrahman Karakoç Kültür Merkezi’nde 7-8 yaş, 9-10 yaş, 11-12 yaş ve 13-14 yaş kategorisinde satranç turnuvası düzenlendi. Turnuvaya katılan bütün öğrencilere satranç takımı ve katılım madalyası hediye edildi. Ödül törenine Gündoğmuş Kaymakamı Nursel Karahan, Belediye Başkanı Mehmet Özeren, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Fatih Türköz, Şube Müdürleri Aydın Bal ve Murat Altınkaya katıldı.
Satrancın ilaç gibi olduğunu, odaklanmaya, muhakeme analiz yeteneğine, ileriyi ve soyut düşünmeye katkıda bulunduğunu, öğrencileri kaynaştırdığını, öğrencilere güven duygusunu aşıladığını vurgulayan Kaymakam Karahan turnuvada madalya dağıtan Ayşenur Ünlü’ye plaket takdim etti ve turnuvada dereceye giren 7-8 yaş öğrencilerinin ödüllerini dağıttı.
Belediye Başkanı Özeren turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen Gündoğmuş Kaymakamlığı’na, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne, öğrencilere satranç takımı dağıtan sporsever hayır sahibi Mehmet Bulca’ya ve madalya dağıtan Ayşenur Ünlü’ye çok teşekkür etti ve 9-10 yaş öğrencilerinin ödüllerini verdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Türköz satrancın okullarda yaygınlaşması için her türlü desteği vereceklerini, böyle güzel bir etkinliği yaptıklarından dolayı mutlu olduklarını söyledi ve emeği geçen herkese teşekkür ederek sporcuların ödüllerini verdi. – Vedat Uygur

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.