Şehircilik fuarına yoğun ilgi - GÜNDOĞMUŞ HABER
SON DAKİKA

Yeni Müdüre ziyaret

YEREL HABERLER

Şehircilik fuarına yoğun ilgi

Bu haber 01 Nisan 2018 - 20:02 'de eklendi ve 176 views kez görüntülendi.

Şehircilik fuarına yoğun ilgi

Antalya City Expo- Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı, ANFAŞ Antalya Expo Center’da törenle açıldı. Törene, Vali Münir Karaloğlu, Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) Başkanı Hakan Tütüncü ve çok sayıda belediye başkanı katıldı. Fuara Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren de katılarak çeşitli temaslarda bulundu. Türkiye Belediyeler Birliği’nin desteği ve Akdeniz Belediyeler Birliği’nin koordinatörlüğünde bu yıl 8’incisi gerçekleştirilen Antalya City Expo- Antalya Şehircilik ve Teknolojileri Fuarına Fas, Kosova, Makedonya, Irak, İran, Kırgızistan, Kıbrıs, Azerbaycan, Umman, Lübnan, Karadağ, Ukrayna, Arnavutluk, Cezayir, Ürdün, Suudi Arabistan, Çin ve Kuveyt’ten gelen katılımcılar da yer aldı.
AMAÇ TECRÜBELERİ PAYLAŞMAK
Belediyeciliği güncel teknolojilerle buluşturmayı hedefleyen fuarın açılış konuşmasını yapan AKBB ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Fuar süresince tedarikçilerimizin yıl içinde yaptıkları yenilikleri farklı bir gözle görmek ve incelemek fuarın en önemli amaçlarındandır. Belediyecilik noktasında belediye başkanlarımızın, bürokrat arkadaşlarımızla da zaman içinde elde ettiği tecrübeleri paylaşabileceği ortamlar oluşturuyoruz” dedi. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ruhi Beşiktaş da belediyeciliğin çözüm sanatı olduğunu söyledi.
YAŞAM KALİTESİ ARTTIRILMALI
Şehirlerin insanlığın yaşam ve buluşma merkezi olduğunu kaydeden Vali Karaloğlu ise “Onun için şehirlerin iyi yönetilmesi şehirlerde günün teknolojilerin kullanılması, şehirlerde yaşam kalitesinin artırılması insanlık için çok önemli. Akıllı şehir ‘Smart City’ gibi kavramların yerine geçirmeliyiz. Hatta sanayi de kullandığımız Sanayi 4.0 benzeri çalışmaları City 4.0 olarak hayata geçirmeliyiz” dedi.
FUARDA NELER VAR?
Fuarda belediye ve ulaşım araçları, geçiş ve aktarma sistemleri, belediye demirbaş ve tüketim malzemeleri, kent mobilyaları, park- bahçe düzenlemeleri, bahçe süs bitkileri, peyzaj, altyapı su, gaz, yol malzeme ve ekipmanları, arıtma sistemleri, temizlik ve bakım ekipmanları, ses, ışık ve görüntü ekipmanları, spor tesisi ve spor malzemeleri, güvenlik, yangın, iş sağlığı ve güvenliği, elektrik, elektronik, bilgisayar otomasyon, yazılım, e-belediyecilik sistemleri gibi yeni ürün grupları ziyaretçilere tanıtıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sperrmüll Berlin