Taş: Yerelde de ittifak yapacağız « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

Taş: Yerelde de ittifak yapacağız

Bu haber 09 Temmuz 2018 - 21:57 'de eklendi ve 412 views kez görüntülendi.

Taş: Yerelde de ittifak yapacağız

AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, yerel seçimlerde de MHP ile ittifak kuracaklarını belirterek, bazı ilçelerde iki partinin tek aday göstereceğini söyledi.

24 Haziran seçimlerini değerlendiren Taş, Antalyalıların partililerine güvendiği için bu seçimde de birinci parti yaptığını söyledi. Bu seçimde sahada en iyi çalışan partinin AK Parti olduğunu belirten Taş, “Kapı kapı dolaştık. İYİ Parti doğru düzgün çalışmadı ama bir takım cemaatleri arkasına aldı ve yüzde 17 oy aldı. Oy oranlarına bakmadan verdiğimiz sözleri herkese götüreceğiz” dedi.
Yerel seçimlerin hazırlıklarına başladıklarını dile getiren Taş, sonuçları değerlendirerek çalışma yürüteceklerini aktardı. Son seçimlere göre Antalya’da 5 puanlık kayıpları olduğunu anlatan Taş, “Raporlar doğrultusunda oyumuzun düştüğü yerlerde biraz daha fazla eğilim gösteriyoruz. 12 ilçe belediyemiz ve Büyükşehir Belediyesi elimizde. Sonuçlara göre belediye sayımızı 3 ya da 4 artıyoruz. Yerel seçimlerde de MHP ile ittifak yapacağız. Seçim kazanmak istiyoruz. İlçe ve büyükşehir bazlı ittifakımız olacak. 17 ilçede birinciyiz. Bazı ilçelerde iki partinin tek aday, bazı yerlerde iki partinin de aday çıkarması durumunda bile partiler birbirini destekleyecek. Bu konuda görüşmeler başladı” diye konuştu. Taş, “Normal şartlarda ocak ayında adaylar açıklanır ama ben genel merkez ile görüşüyorum. Kasım ayında adaylarımızı açıklamayı planlıyoruz. Sahada erken çalışmayı hedefliyoruz.” dedi. Genel merkez ile yaptıkları görüşmede yerel seçimlerin erkene çekilmesi yönünde bir durumun söz konusu olmadığını öğrendiğini dile getiren Taş, yerel seçimlerin 27 Mart 2019 tarihinde yapılacağını söyledi. – DHA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.