Tiyatro etkinlik tırı ilçeleri geziyor - GÜNDOĞMUŞ HABER
SON DAKİKA

Şaşırtan ağalık!

KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Tiyatro etkinlik tırı ilçeleri geziyor

Bu haber 27 Şubat 2019 - 22:43 'de eklendi ve 749 views kez görüntülendi.

Tiyatro etkinlik
tırı ilçeleri geziyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, çocukları ve gençleri tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor. “TIRATRO” isimli tiyatro etkinlik tırı ile Antalya’yı karış karış gezen AŞT oyuncuları 22 temsilde 11 bin 535 çocuk ve gençle buluştu.
Keyifli ve eğitici çocuk ve gençlik oyunlarının yanı sıra çocuklara özel kukla tiyatrosu da kuran Antalya Şehir Tiyatrosu, ilçelerde tiyatroya gitme imkânı bulamayan çocukları ve gençleri ‘TIRATRO’ projesiyle sanatla buluşturuyor. Ücretsiz olarak sahnelenen oyunlar çocuklardan ve gençlerden büyük ilgi GÖRÜYOR.
TIRATRO İLE HER YER SAHNE
Çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik oyunlarıyla ilgiyle izlenen Antalya Şehir Tiyatrosu TIRATRO isimli proje kapsamında mobil sahneye dönüştürülen 2 adet tır ile Antalya’nın ilçelerini geziyor. Tiyatro sahnesine ihtiyaç duymaksızın oyunlarını sergileyebilme imkânına kavuşan AŞT oyuncuları, çocukların ve gençlerin sanat duygusunun gelişmesine katkı sağlıyor.
KEMER VE SERİK’TE YOĞUN İLGİ
TIRATRO etkinliği kapsamında “Elbise var insan yok, insan var elbise yok” adlı kukla tiyatrosu Serik’te gerçekleştirdiği 6 temsilde 3 bin 520 çocuğa ulaştı. “Okyanusta bir su damlası” isimli çocuk ve gençlik oyunu ise Kemer ilçesinde 8 temsil yaptı. Kemer’de 4 bin 790 öğrenci AŞT’nin TIRATRO Projesi ile tiyatro izlemenin keyfini yaşadı. TIRATRO Projesi ile tiyatroyu en ücra mahallelere kadar götürmeyi hedefleyen ve “bizim için her yer sahne” diyen AŞT oyuncuları, tiyatro tırı ile Şubat ayı içerisinde de Demre’de “Elbise Var İnsan Yok İnsan Var Elbise Yok” adlı Kukla Tiyatrosu ile 3 bin 225 Seyirci ile buluştu. – Haber Merkezi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.