Tohumlar çimlendi - GÜNDOĞMUŞ HABER
SON DAKİKA

Şaşırtan ağalık!

KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Tohumlar çimlendi

Bu haber 29 Ocak 2021 - 13:03 'de eklendi ve 88 views kez görüntülendi.

Tohumlar çimlendi

Ekilemeyen alanların tarıma kazandırılması amacıyla Büyükşehir Belediye tarafından Gündoğmuş’taki çiftçilere dağıtılan ve Kasım ayında ekimi gerçekleşen buğday tohumları çimlendi. 

Çiftçiye dağıtılan ata tohumları çimlendi

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla tarımda yerel kalkınma hamlesi başlatan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları sonuç verdi. Ekilemeyen alanların tarıma kazandırılması amacıyla Gündoğmuş’taki çiftçilere dağıtılan ve Kasım ayında ekimi gerçekleşen buğday tohumları çimlendi.

Antalya’nın her alanda olduğu gibi tarımda da kalkınması için çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi, ekilemeyen alanların tarıma kazandırılması amacıyla üreticiye ata tohumu ve gübre desteği sağlıyor. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Bitkisel Üretim ve Eğitim Şube Müdürlüğü, yoğun talep gelen Gündoğmuş, Korkuteli ve Elmalı ilçelerinde üreticiye 10 ton ata tohumu buğday ve gübre dağıtımı yaptı. Proje kısa sürede sonuç verdi. Kasım ayında Gündoğmuş’ta ekimi yapılan tohumlar Ocak ayının 20’sinde çimlendi. 

ÜRETİCİ SONUÇTAN MEMNUN 

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yöre halkının maddi imkansızlıklar ve ya göç sonucu terk ettiği alanların değerlendirilerek alternatif geçim kaynaklarının arttırılması amacıyla başlattığı çalışmalar üreticinin de yüzünü güldürüyor. Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği tohumları Gündoğmuş’un Senir Mahallesi’ndeki araziye eken Hasan Demir, “20 Kasım’da ata tohumlarımızın ekimini yaptık. Şu anda çimlendi. Gelişimi gayet güzel. Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek başta avcılareskort olmak üzere bu desteği bize sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi – Haber Merkezi

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.