Torosların sesi oldu « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

Torosların sesi oldu

Bu haber 24 Aralık 2017 - 23:33 'de eklendi ve 484 views kez görüntülendi.

 

Antropolog, şair ve yazar Himmet Cansız, doğup büyüdüğü Torosların sesini; sözleri, müziği ve seslendirmesi kendisine ait 17 türküde bir araya getirdiği ‘Toroslarda Tüter Duman’ albümünün tanıtımını Serik’te gerçekleştirdi.
Antropolog, şair ve yazar Cansız, Torosların sesini, çığlığını tamamı kendisine ait 17 şarkıdan oluşan ‘Torosların Çığlığı – 1: Toroslarda Tüter Duman’ albümünde bir araya getirdi. Cansız, albümün tanıtımını memleketi Serik’te gerçekleştirdi. Albüm tanıtımında, eski Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Bekir Kumbul, eski CHP Antalya Milletvekili Tuncay Ercenk, derlemeci- besteci ve halk müziği sanatçısı Enver Çatal, ıklığ halk sanatçısı Vedat Karakaya, üçtelli bağlamanın efsane ismi Ramazan Güngör’ün oğlu Ahmet Arslan, ıklığın yaşayan ustası Emin Kök Cansız ve Sibel Gezen, Rafet Zeybek gibi kamuoyunun yakından tanıdığı isimler yer aldı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da Cansız’ı çalışmasından dolayı tebrik etti. Himmet Cansız’ın albümü büyük beğeni topladı.
Tanıtımda albümünden 9 türküyü konuklarıyla paylaşan Cansız, kısaca türkülerin öyküsünü anlattı. İkinci albümünün yolda olduğu belirten Cansız, “En geç üç ay sonra Torosların Çığlığı-2 çıkacak. İkinci albümüme koyacağım türkümden birisi, buram buram Karadeniz kokuyor. Belirgin biçimde hüzünlü ve içli” dedi. – DHA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sperrmüll Berlin