Hesap numarası yenilendi « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

Hesap numarası yenilendi

Bu haber 21 Ağustos 2018 - 0:58 'de eklendi ve 380 views kez görüntülendi.

Hesap numarası yenilendi

TRT Haber ekibi, 5 yıl önce köpeklerin saldırması sonucu bir kolunu kaybeden Fatma Özdemir için Gündoğmuş’a gelerek röportaj yaptı. Protez kol takılması için yardım eli bekleyen Fatma Özdemir ve Kaymakam Nursel Karahan, TRT Haber aracılığıyla kamuoyuna duyuru yaptı.
Kaymakam Karahan, Antalya Valiliği nezdinde Gündoğmuş Kaymakamlığı olarak bir yardım kampanyası başlattıklarını bildirerek tüm hayırsever vatandaşları bu kampanyaya desteklerini beklediklerini söyledi. Yardım için hesap numaraları da yenilendi:
Ziraat Bankası Hesap No: Antalya/Gündoğmuş Şubesi 830 31649-5002
Ziraat Bankası IBAN No: TR22 0001 0006 6183 0316 49 50 02

TRT Haber ekibi Fatma için Gündoğmuş’a geldi

TRT Haber ekibi, 5 yıl önce köpeklerin saldırması sonucu bir kolunu kaybeden Fatma Özdemir için Gündoğmuş’a gelerek röportaj yaptı.

Gündoğmuş’ta 5 yıl önce, üç köpeğin saldırısına uğrayan ve sağ kolunu kaybeden Fatma Özdemir’in, protez kol takılması için 18 yaşına gelmesi gerekiyordu. Fatma o yaşa geldi ancak hayvancılıkla geçinen ailenin, kol için gerekli 50 bin avroyu karşılayacak gücü yok. Şimdi 18 yaşında olan Fatma Özdemir, aradan geçen 5 yıla rağmen, hala olayın etkisinde. Özdemir, “Ben bahçemize indiğimde köpekler üst taraftaydı. Arkamdan koşmaya başladılar. Ağaca çıkmaya çalıştım. Ama çıkamadım. Düştüm. Düşünce yüzümü kapattım. Köpekler yüzüme zarar vermesin diye” şeklinde olayı anlattı.
Köylüler yardıma koşup Fatma’yı kurtardı. Fatma’nın büyük yara alan sağ kolu, 8 kez yapılan ameliyat dizisi fayda etmeyince kesildi. Özdemir “En sonunda kesmek zorunda kaldılar. Kangrene dönüyor dediler. Uyanır uyanmaz koluma baktım. Baktım, sargılı, kesikti, yoktu. Çok kötü bir duygu” dedi.


PROTEZ KOL İÇİN YARDIM BEKLİYOR
Fatma yılmadı, okudu, bu yıl liseden mezun oldu. Üniversiteye de gidip muhasebeci olmak istiyor. Tek koluyla, ailesine hem ev, hem de bahçe ve hayvancılık işlerinde de yardım ediyor.
5 yıldır tek koluyla hayata tutunmaya çalışan Fatma protez kola kavuşmak için hayırseverlerden uzanacak yardım elini bekliyor.
YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI
Gündoğmuş Kaymakamı Nursel Karahan, Fatma için yardım kampanyası başlattıklarını söyledi. Karahan, “Antalya Valiliği nezdinde Gündoğmuş Kaymakamlığı olarak bir yardım kampanyası başlattık. Tüm hayırsever vatandaşlarımızı bu kampanyamızda desteklerini bekliyoruz. Hayırseverler, Ziraat Bankası Antalya/Gündoğmuş Şubesi’ndeki 830 31649-5002 numaralı yardım hesabına para yatırılabilecek” diye konuştu.
Fatma Özdemir büyüklerinden ve yardımseverlerden yardım beklediğini dile getirerek, “Yardım ederlerse onlar sayesinde kolumun taktırılmasını istiyorum.” dedi.

YARDIM İÇİN BANKA HESAPLARI
Ziraat Bankası Hesap No : Antalya/Gündoğmuş Şubes 830 31649-5002
Ziraat Bankası IBAN No: TR22 0001 0006 6183 0316 49 50 02

-Kaynak: TRT Haber

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.