Uçansu Şelalesi özel bakım istiyor « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

Uçansu Şelalesi özel bakım istiyor

Bu haber 07 Mayıs 2018 - 23:16 'de eklendi ve 768 views kez görüntülendi.

Uçansu Şelalesi
özel bakım istiyor

Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, Eskibağ’da devam eden yol çalışmalarını inceledi. Ekiplerin istinat duvarı ördüğü yolda çalışmaların kısa zamanda bitmesi bekleniyor. Özeren’in çalışmalardan bilgileri paylaştığı sosyal medya hesabına vatandaşlardan çeşitli istekler de geldi.
HES tehdidi ile karşı karşıya olan Uçansu Şelalesi’nin yolu ve çevresinin bakımsızlığından dert yanan Mustafa Fehmi Arık adlı vatandaş, Özeren’den doğal güzelliğe daha fazla ilgi istedi. Arık, “Başkanım hafta sonunda şelaleye gittik, maşallah ilgi mükemmel. 3-4 tane minibüs ve onlarca şahsi araçla gelen vardı. Manzara mükemmel, etraf gayet temiz. Lakin hem kendi gözlemim hem gelenlerle sohbetimizde yolların bozukluğu ve şelaledeki tuvaletlerin durumu gerçekten içler acısı. Manavgat’tan, Alanya’dan, Antalya’dan gelenler vardı; ilk defa gelenler de, önceden gelenler de bu güzelliğin korunması, herkes tarafından bilinmesi ve yolların güzelleştirilip daha aktif gelebilme konusunda hemfikir. Başkanım inşallah sayenizde bu ve bunun gibi güzelliklerimizin gereken değerine kavuşacağına inancımız tam. İnşallah en kısa zamanda gerekli çalışmalar yapılır.” dedi.
Uçansu Şelalesi, geçen yıl 29 yıllığına Gündoğmuş Belediyesi’ne tahsis edilmişti. Tahsisi müjde olarak duyuran Özeren, Sapadere Kanyonu’nda incelemelerde bulunarak örnek güzelleştirmek yapma niyetinde olduğunu belirtmişti. Özeren de geçen yıl şelale çevresinin temizlik noktasındaki durumunun yürekleri burktuğunu ve bir düzen kuruncaya kadar temiz kullanma çağrısında bulunmuştu. – Vedat Uygur

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.