Vali’den turizm sözü - GÜNDOĞMUŞ HABER
SON DAKİKA

Şaşırtan ağalık!

KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Vali’den turizm sözü

Bu haber 13 Kasım 2020 - 20:13 'de eklendi ve 80 views kez görüntülendi.

Vali’den turizm sözü

Gündoğmuş’a yaptığı çalışma gezisinde değerlendirmelerde bulunan Vali Yazıcı, “Bölgede yapmış olduğumuz incelemelerde çok fazla fırsatın olduğunu görmekteyiz. Gündoğmuş yaylaları ve doğasıyla Torosların en güzel yerlerinden biri. Özellikle bölgede tarihi dönemden kalma yapılar mevcut. Bunları hızlı bir şekilde turizme kazandırmalıyız” dedi.

Vali Ersin Yazıcı’dan Gündoğmuş çıkarması

Gündoğmuş’a yaptığı çalışma gezisinde değerlendirmelerde bulunan Vali Yazıcı, “Doğasıyla Antalya’nın en güzel ilçelerinde birindeyiz. Bölgede yapmış olduğumuz incelemelerde çok fazla fırsatın olduğunu görmekteyiz. Gündoğmuş yaylaları ve doğasıyla Torosların en güzel yerlerinden biri. Özellikle bölgede tarihi dönemden kalma yapılar mevcut. Bunları hızlı bir şekilde turizme kazandırmalıyız” dedi.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, ,lçe ziyaretleri kapsamında, Gündoğmuş’u ziyaret etti. Vali Yazıcı’yı Kaymakam Hamza Özbilgi, Belediye Başkanı Mehmet Özeren, kurum amirleri ve siyasiler karşıladı. Kaymakamlık, belediyeyi ziyaret eden Vali Yazıcı, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Esnafları ziyaret eden Yazıcı, şehit ailesini de ziyaret etti. Yazıcı, Gündoğmuş ziyaretleri kapsamında Alara Çayı üzerinde bulunan Kemer Köprüsü ve Cem Paşa Camii, Sümeni Göleti ve Bayrak Tepe’de incelemelerde bulundu.

EN KALİTELİ HİZMET SUNMAK

Vali Ersin Yazıcı, tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken Gündoğmuş ilçesine bir çalışma ziyareti gerçekleştirdi. Temaslarına Gündoğmuş Kaymakamlığını ziyaret ederek başlayan Vali Yazıcı, ilçenin eğitim alt yapısı, sosyo – kültürel ve ekonomik yapısı, tarım, turizm ve sağlık konularıyla pandemi sürecinde alınan tedbirler hakkında bilgi aldı.

Toplantıda kurum yetkililerine hitap eden Vali Yazıcı; “Devlet olarak birinci önceliğimiz vatandaşlarımıza en kaliteli hizmeti sunmak. Çalışmalarımızda hızlı ve çözüm odaklı olmalıyız. Tabi ki bu hizmetlerimizi ölçerek hizmetlerimizi geliştirmeliyiz. Çünkü bu büyük millet her şeyin en iyisine layıktır.” dedi.

Toplantının ardından Vali Yazıcı, Gündoğmuş Belediyesi’ne geçerek, Başkan Mehmet Özeren’den projeler ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İLÇE TARİHİ İZLER TAŞIMAKTA
Antalya’nın her bir bölgesinin ayrı bir güzellikte olduğunu ifade eden Vali Yazıcı; “Antalya’ya denilince aklımıza ilk etapta deniz, kum, güneş gelmekte. Ama iç bölgelerde yer alan ilçelerimizi ziyaret ettiğimizde tarihi ve doğal güzelliklerin harmanlandığı eşsiz güzelliklere rastlamaktayız. Gündoğmuş da gerek tarihi yapıları gerekse doğasıyla en güzel ilçelerimizden biri. İlçede Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait tarihi yapılar mevcut. Sultan Aleaddin Keykubat tarafından inşa edilen Kemer Köprü bunlardan biri.  Tarihi yapılardan gerekli olanları hızlı bir şekilde restore ederek ve en önemli konu tanıtım çalışmalarını gerçekleştirerek turizme kazandırmalıyız. Bu tarihi ve eşsiz doğal güzellikleri görmeye herkesi davet ediyorum.” diye konuştu.

Vali Yazıcı, ilçe merkezinde yer alan ve Osmanlı şehzadesi Cem Sultan’ın Silifke Valisi iken kendi adına yaptırılmış olduğu Cem Paşa Cami’ni ve Sümeni Göleti’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

ESNAF ÜLKE EKONOMİSİNİN TEMEL DİREĞİDİR
Gündoğmuş esnafıyla bir araya gelen Vali Yazıcı’ya Gündoğmuş Kaymakamı Hamza Özbilgi ve Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren eşlik etti. Esnafın talep ve sıkıntılarını dinleyen Vali Yazıcı; “Esnaflarımız ülke ekonomisinin direğidir. Devlet olarak her zaman esnafımızın yanındayız. Esnaflarımızla sürekli iç içeyiz. Sorunların çözümü noktasında elimizden ne geliyorsa yapacağız. Esnaf ve sanatkârlarımızın ülkemiz için ne kadar önemli olduğunun farkındayız.” diye konuştu.

GÜN BİRLİK GÜNÜ
Esnaf ziyaretinde pandemi tedbirlerine de değinen Vali Yazıcı, “Gün birlik olma günüdür. Bu virüsten el birliğiyle hep birlikte kurallara uyarak kurtulacağız. Esnafımızdan ve vatandaşlarımızdan Maske – Mesafe – Temizlik kurallarına özen göstermelerini rica ediyorum.” İfadelerini kullandı.

KARDEŞ ÜLKE AZERBAYCAN
Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı’ndaki şehit ve gazilerimizin isimlerinin yer aldığı “Bayraklı Tepe” yi ziyaret eden Vali Yazıcı, Tepe’de, Azerbaycan’a manevi destek olmak amacıyla asılan bayrakları görünce, “Ermenistan’ın Kardeş ülke Azerbaycan topraklarındaki sivillere karşı yaptığı hain saldırıları ve işgalci zihniyetini şiddetle kınıyoruz. Can Azerbaycan’ın her daim yanındayız.” dedi.

ŞEHİTLERİMİZİN EMANETİ OLAN AİLELERİNİ ASLA YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ
1992 yılında Güneydoğu bölgemizde Şehit olan Jandarma Er Adem Akın’ın ailesini ziyaret eden Vali Yazıcı; “Kahraman şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerini asla yalnız bırakmayacağız. Devletimiz ve milletimiz şehitlerimizin emanetlerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecek. Devletimizin tüm imkânları kendilerinin hizmetindedir.” diye konuştu.

Şehidimize Allah’tan rahmet ailesine baş sağlığı dileyen Vali Yazıcı, hep birlikte edilen duadan sonra şehit ailesi ve yakınlarıyla sohbet etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.