Vefat eden çocuk 4 kişiye can verdi - GÜNDOĞMUŞ HABER
SON DAKİKA

Şaşırtan ağalık!

KÜLTÜR SANAT, SİYASET

Vefat eden çocuk 4 kişiye can verdi

Bu haber 11 Kasım 2018 - 22:59 'de eklendi ve 293 views kez görüntülendi.

Vefat eden çocuk
4 kişiye can verdi

Antalya’da bisikletiyle geçirdiği kaza sonrası hastanede beyin ölümü gerçekleşen Erdem Bayram’ın (10) bağışlanan organları, 4 kişiye hayat verdi. Kazada oğlunu kaybeden Nizamettin Bayram, acil serviste organ bekleyen başka ailelerin de kendileri gibi evlatları için üzüldüğünü görünce eşiyle birlikte organlarını bağışlamaya karar verdiğini söyledi. Bayram, “Oğlumun organları toprak olmasın can olsun diyerek bağışladık” dedi.
3 gün yoğun bakımda kalan minik Erdem için anne Narinç (39) ve baba Nizamettin Bayram (40) oğullarını kaybetmenin acısıyla yıkıldı. Zor bir karar veren aile, Erdem’in organlarının başka bedenlerde yaşamasını istediklerini belirterek çocuklarının organlarını bağışlama kararı verdi.
AÜ Hastanesi Organ Nakli Koordinasyon Birim Sorumlusu Öğretim Görevlisi Nilgün Bilal, beyin ölümü gerçekleşen Erdem Bayram’ın kalbinin İstanbul’da 7 yaşındaki kız çocuğuna, karaciğerinin de aynı şehirde yaşayan 10 yaşındaki bir kız çocuğuna, böbreklerden birinin Ankara’da 3 yaşındaki erkek çocuğa, diğerinin ise Antalya’da 48 yaşındaki kadın hastaya nakledildiğini söyledi. – DHA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.