YÖREX’e 1 günde 40 bin ziyaretçi « GÜNDOĞMUŞ HABER

SON DAKİKA

Gündoğmuşlu çocuklar Antalya’da

KÜLTÜR SANAT, YEREL HABERLER

YÖREX’e 1 günde 40 bin ziyaretçi

Bu haber 01 Kasım 2018 - 21:01 'de eklendi ve 241 views kez görüntülendi.

YÖREX’e 1 günde
40 bin ziyaretçi

Antalya Ticaret Borsası’nın (ATB) bu yıl 9’uncusunu düzenlediği Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), ilk günde 40 bin ziyaretçi sayısına ulaşarak, Antalya’da bir fuara bir günde gerçekleşen en çok ziyaretçi rekorunu kırdı.
ATB’nin ‘Sizin Oraların Nesi Meşhur’ sloganıyla bu yıl dokuzuncusunu düzenlediği YÖREX, 24 Ekim’de kapılarını açtı. Açılışına Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve 72 ilden çok sayıda üst düzey yönetici, oda ve borsa başkanlarının katıldığı YÖREX, açılışının ilk gününde bir rekora imza attı.
ATB Başkanı Ali Çandır, Türkiye’nin 72 ilinden ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 485 firmanın yüzlerce yöresel ürünü sergilediği fuarın, ilk günde 40 bin ziyaretçi sayısına ulaştığını açıkladı. Türkiye’nin 7 bölgesinden onlarca ilden getirilen yöresel lezzetler ve değerlerin sergilendiği fuarı, 5 gün boyunca 200 bin ziyaretçi hedefi açıkladıklarını hatırlatan Ali Çandır, “İlk günkü 40 bin ziyaretçi sayısı 5 gün sürecek YÖREX için hedeflediğimiz 200 bin ziyaretçi rakamını aşacağımızı gösteriyor. Fuarımıza büyük ilgi gösteren Antalya halkına ve diğer illerimizden katılan misafirlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.
Çandır, YÖREX’in ilk gününde ulaştığı 40 bin ziyaretçi sayısının Antalya’da bir fuara bir günde gerçekleşen en büyük ziyaretçi rakamı olduğunu da söyledi. YÖREX’in Türkiye’de yöresel ürünlerin korunması ve katma değerli ürüne dönüştürülmesi amacıyla dokuz yıldır YÖREX’in coğrafi işaret farkındalığı konusunda büyük katkı ortaya koyduğuna da işaret eden Çandır, bugün Türkiye’de coğrafi işaretli ürün sayısının 379’a yükseldiğini, başvuru işlemleri devam eden ürün sayısının da 413 olduğunu açıkladı. – DHA

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.